Diagnostika je základ pro zdravý běh

Změříme váš došlap na moderní diagnostice a pomůžeme vybrat boty, které vám skutečně sednou. Díky tomu bude váš běh přirozenější a zdravější.

Se správnou botou…


zlepšíte stav pohybového aparátu dolních končetin

vylepšíte techniku běhu a zvýšíte svůj tělesný výkon

eliminujete únavová zranění a nesprávný tělesný rytmus

Neutrální došlap

Je-li váš úhel došlapu neutrální, máte vyhráno. Jde totiž o ideální variantu, kdy přenos váhy z paty na špičku probíhá přes střed podrážky a chodidlo zatěžujete rovnoměrně. Pro zdravý běh tedy nepotřebujete žádná speciální opatření. Gratulujeme! :-)

Pronace

Pronace znamená, že se chodidlo při došlapu vtáčí dovnitř. Mírná pronace je nezávadná a zejména u žen velmi obvyklá. Výraznější vychýlení ale může mít neblahý vliv na postavení kolen a kyčlí, proto si vybírejte boty se stabilizačními prvky na vnitřní straně podešve.

Supinace

Máte-li sklon k supinaci, znamená to, že našlapujete na vnější stranu chodidla. Při supinaci obvykle stačí vybírat si neutrální obuv, ovšem pokud je rotace výrazná, sáhněte po botách se stabilizačními prvky na vnější straně podešve.

Nechal jsem si udělat diagnostiku došlapu. Byl jsem velmi spokojený s odborným a hlavně pohodovým přístupem. Sice jsem si z obchodu nové boty neodnesl (neměli mnou požadovanou barvu), ale odnesl jsem si spoustu cenný informací a velmi dobrý dojem. Takto si představuji profesionální přístup. Konkurence by se od vás mohla učit. Přeji mnoho úspěchů.

Petr Zitka

Perfektní obchod. Široká nabídka, výborná komunikace. Je třeba si dávat pozor na uvedené termíny dodání. Ty jsou dodrženy.

Petra Šilhánová

Dovolím si napsat pár slov..... V Sana sportu jsem nakupoval podruhé a opět maximální potěšení!!! Špičkový personál, který vám dává maximálně najevo, že jste jejich VÁŽENÍ zákazníci. Rozhodně se nejedná o žádné "podavače", ale opravdové profíky. Tento můj nákup nebyl rozhodně poslední...... Jen tak dál a díky.

Tomáš Kolář

Výhodná cena, možnost vyzkoušení na prodejně, odborný personál.

Anna Chýlová

Na prodejně vám změříme došlap

Chci diagnostiku

Stavte se u nás

Sanasport Praha, Ječná 23
vchod z ulice Štěpánská
Po-Pá 11:00-18:00

+420 223 014 939
praha@sanasport.cz