Diagnostika je základ pro zdravý běh

Změříme váš došlap na moderní diagnostice a pomůžeme vybrat boty, které vám skutečně sednou. Díky tomu bude váš běh přirozenější a zdravější.

Se správnou botou…


zlepšíte stav pohybového aparátu dolních končetin

vylepšíte techniku běhu a zvýšíte svůj tělesný výkon

eliminujete únavová zranění a nesprávný tělesný rytmus

Neutrální došlap

Je-li váš úhel došlapu neutrální, máte vyhráno. Jde totiž o ideální variantu, kdy přenos váhy z paty na špičku probíhá přes střed podrážky a chodidlo zatěžujete rovnoměrně. Pro zdravý běh tedy nepotřebujete žádná speciální opatření. Gratulujeme! :-)

Pronace

Pronace znamená, že se chodidlo při došlapu vtáčí dovnitř. Mírná pronace je nezávadná a zejména u žen velmi obvyklá. Výraznější vychýlení ale může mít neblahý vliv na postavení kolen a kyčlí, proto si vybírejte boty se stabilizačními prvky na vnitřní straně podešve.

Supinace

Máte-li sklon k supinaci, znamená to, že našlapujete na vnější stranu chodidla. Při supinaci obvykle stačí vybírat si neutrální obuv, ovšem pokud je rotace výrazná, sáhněte po botách se stabilizačními prvky na vnější straně podešve.

Nejlepší cena za boty NB, které jsem si vybral, profi obsluha, když jsem se dotazoval i na jiné typy vysloveně běžeckých bot. Kamenná prodejna dobře dostupná MHD v centru Prahy.

Zdenek Tichy

Boty na běh už kupuji jen v Sanasportu. Vždy milá obsluha a pokud toužím po botách, které nejsou skladem, ochotně mi je objednají. Doporučuji.

Marika R.

Dovolím si napsat pár slov..... V Sana sportu jsem nakupoval podruhé a opět maximální potěšení!!! Špičkový personál, který vám dává maximálně najevo, že jste jejich VÁŽENÍ zákazníci. Rozhodně se nejedná o žádné "podavače", ale opravdové profíky. Tento můj nákup nebyl rozhodně poslední...... Jen tak dál a díky.

Tomáš Kolář

Doporučuji prodejci své práci rozumí a jsou velmi ochotní. Proto si nějaké boty odnesl Ježíšek.

Josef Kolář

Na prodejně vám změříme došlap

Chci diagnostiku

Stavte se u nás

Sanasport Praha, Ječná 23
vchod z ulice Štěpánská
Po-Pá 10:00-18:00, So 10:00-14:00

+420 737 121 161
praha@sanasport.cz